Кошик
1253 відгуків
+380 (67) 466-81-41
Спартаківська, 22, Біла Церква, Україна
Світ Комфорту - Ворота, ролети, автоматика для воріт, жалюзі
Залишити відгук

Фурнітура для відкатних воріт

Комплектуючі для відкатних воріт: ролики, направляюча

Фурнітура для відкатних воріт

Комплект фурнітури для відкатних воріт
Комплект фурнітури для відкатних воріт

Надійність і тривалість роботи відкатних воріт безпосередньо залежить від якостей встановленої фурнітури. Адже тільки правильно підібрана якісна фурнітура для відкатних воріт забезпечує м'який та плавний рух стулки, без якого навіть найбільш популярні і сучасні ворота відкатного типу просто втрачають всі свої переваги.

Як правило, фурнітура для відкатних воріт продається у вигляді повністю готового для установки набору, всі складові якого розраховані на конкретні параметри в'їзних воріт. В залежності від загальної ваги відкатного полотна, комплект фурнітури може бути стандартним або посиленим. Стандартний комплект застосовується на відносно легких відкатних стулках, а набір посиленої фурнітури призначений для важких в'їзних і промислових воріт.

Готовий комплект відкатної фурнітури для воріт вміщує направляючий профіль, опорні роликові каретки, верхній тримач, накатний ролик, уловлювачі та заглушки. Однак, у випадку ремонту і необхідності заміни конкретних запчастин на раніше встановленій конструкції, завжди можна придбати комплектуючі для відкатних воріт окремо.

Направляючий профіль для відкатних воріт
Направляючий профіль для відкатних воріт

Направляюча консоль, яку також називають шина або консольна труба, являє собою горизонтальну рейку П-образної форми з металевого профілю. Консоль є головною основою будь-якого комплекту фурнітури для розсувної системи, тому що, по суті, тримає всю відкатну конструкцію.

Несучий профіль кріпиться до нижньої частини каркасу по всій довжині відкатної стулки. Відповідно кількість несучого профілю в комплекті фурнітури для воріт, як і довжина самої противаги, повинні бути на 40% більше від значення ширини проєму. Приміром, для обладнання відкатних воріт з отвором 4 метри потрібно 6 метрів направляючої.

Напрямні профілі для відкатних воріт від різних виробників відрізняються технологією виготовлення, товщиною металу і розмірами консольної труби, але мають однакову стандартну довжину поставки в 1 метр.

Враховуючи той факт, що при відкритті і закритті стулки напрямна шина для відкатних воріт постійно приймає на себе всю тяжкість ваги полотна, сплав металу повинен бути досить витривалим та стійким до навантажень.

Мінімально допустима товщина несучого профілю для легких воріт становить 3,5 мм, а для важких конструкцій - 5 мм. В іншому випадку, з часом м'яка або занадто тонка сталь деформується при русі і ворота втратять легкість управління або взагалі не зможуть правильно функціонувати.
Опорні роликові каретки для відкатних воріт
Опорні роликові каретки для відкатних воріт

Рух воріт по направляючій консолі забезпечують дві опорні роликові каретки. Опорні ролики розміщуються всередині несучого профілю, а нижня основа каретки у вигляді металевої пластини надійно закріплюється в швелер. Таким чином, їх спільна робота створює комфортне та легке переміщення стулки.

Опорна каретка складається з металевої основи та 8 роликів з підшипниками. Ролики на опорній платформі об'єднані паралельно один одному у 4 пари і розташовані в спеціальному порядку по висоті, що дозволяє кареткам оптимально розподілити все навантаження відкатних воріт.

Опорні роликові платформи від різних брендів фурнітури для відкатних воріт розрізняються параметрами, товщиною металу, розмірами підшипників і матеріалом виготовлення. Ролики на каретці, в свою чергу, можуть бути металевими або пластиковими.

На перший погляд, фурнітура з пластиковими роликами забезпечить тиху і плавну роботу воріт. Однак цей матеріал дуже чутливий до великих навантажень і різких перепадів температур, в той час як сталеві ролики витримують їх з легкістю довгі роки.

Всі характеристики опорної роликової платформи підбираються з урахуванням ваги конструкції. Але навіть при цьому, найбільш довговічними і міцними вважаються каретки з металевими роликами і посиленими 301 підшипниками.

Верхній тримач для відкатних воріт
Верхній тримач для відкатних воріт

Верхній тримач відповідає за вертикальне положення стулки. Це сталева П-образна пластина з 2 або 4 рухомими роликами циліндричної форми, кількість яких визначається залежно від ваги воріт.

Розсувні ролики знаходяться в спеціальних овальних пазах для регулювання полотна, за допомогою яких виставляється чітке вертикальне положення воріт по рівню. Кріплення пластини фіксується на найближчому до проєму воротному стовпі. Верхній роликовий тримач щільно притискує стулку, яка переміщується між роликами.

Верхня підтримуюча пластина з роликами повинна складатися з міцних матеріалів, так як відкатні ворота мають парусність і зазнають вітрового навантаження. Якісна роликова пластина з мінімальною товщиною металу 4 мм успішно справляється з навантаженнями і утримує конструкцію від падіння багато років.

Накатної ролик для відкатних воріт
Накатний ролик для відкатних воріт

Кінцевий ролик монтується в направляючу консоль і в момент закриття воріт потрапляє в нижній уловлювач. При цьому накатний ролик розміщений в сталевій кріпильній основі, що дозволяє йому вільно обертатися.

Сучасні виробники фурнітури пропонують кінцеві ролики з пластику або металу, з підшипниками або без. До того ж, деякі моделі для важких воріт оснащені гумовими відбійниками на торці, що виконують роль демпфера при закритті.

Основна задача кінцевого ролика полягає в оптимальному розподілі ваги полотна. Навантаження на відкатну фурнітуру в закритому стані частково переходить з опорних кареток на кінцевий ролик. Відповідно чим якісніше деталь, тим довше термін служби відкатних воріт.

Нижній уловлювач для відкатних воріт
Нижній уловлювач для відкатних воріт

Нижній уловлювач - це металева пастка, в яку при закритті воротного полотна накочується і фіксується кінцевий ролик. Для розподілу навантаження на фурнітуру нижній уловлювач завжди кріпиться трохи вище траєкторії руху ролика.

Накатна пластина і спеціальна форма бічних перемичок сприяють правильному напрямку стулки і легкому потраплянню ролика в уловлювач. А також в основі нижнього уловлювача є горизонтальний технологічний отвір, що захищає корпус від зайвого скупчення сміття.

Нижній уловлювач має бути виготовлений з твердого і надійного металу, щоб безпроблемно витримувати загальну вагу полотна. Серед широкого асортименту фурнітури ідеальними для установки вважаються нижні уловлювачі з посиленою конструкцією та відбійниками, що забезпечують зниження ударного навантаження.

Верхній уловлювач для відкатних воріт
Верхній уловлювач для відкатних воріт

Верхній уловлювач призначений для часткового зменшення вітрового навантаження на розсувну конструкцію. Він являє собою сталеву П-образну пластину, в яку заїжджає відкатна стулка при закриванні. Отже, розміри верхнього уловловлювача підбираються з урахуванням ширини воротного полотна.

Однак найменші зазори між полотном і уловлювачем можуть створювати незручності. Щоб уникнути цього існують верхні уловлювачі зі спеціальними гумовими накладками. Додаткові ущільнювачі зменшують люфт усередині деталі і дозволяють максимально стабілізувати полотно, щоб стулка не рухалася від сильних поривів вітру в закритому стані.

Заглушка для откатных ворот
Заглушка для відкатних воріт

Одними з необов'язкових, але вкрай важливими складовими комплектів фурнітури для відкатних воріт є заглушки. Вони захищають інші комплектуючі відкатної системи від забруднень і таким чином продовжують їх термін служби.

Справа в тому, що під час експлуатації відкатних воріт через вітер і негоду всередину направляючого профілю неминуче потрапляє бруд, сніг, пісок або навіть дрібне сміття. Згодом ролики на опорних каретках забруднюються, внаслідок чого у воріт з'являється неприємний шум при русі або навіть виникають складності керування.

У стандартний набір фурнітури, як правило, входить одна або дві заглушки з гуми або пластику. Однак при виборі заглушок не так важливий матеріал виготовлення, як розміри. Адже для кращої герметизації заглушка повинна ідеально підходити до направляючого профілю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner